Punkt szczepień

Rejestracja na szczepienia - najnowsze informacje

15 stycznia rusza rejestracja seniorów na szczepienia przeciw COVID-19. 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia. Jak można się zarejestrować na szczepienie?

- Telefonicznie lub osobiście w punkcie szczepień – w NZOZ MEDICO Praktyka Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów w Tychach przy ul. Narcyzów 24 - numer telefonu: 574 777 927.

- Przez infolinię telefoniczną pod numerem 989 (dla dzwoniących z zagranicy) lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych - 22 62 62 989.

- Korzystając ze strony internetowej pacjent.gov.pl

Ostatnie dwa systemy zdalne (infolinia i strona internetowa) zostaną uruchomione o północy z czwartku na piątek (z 14 na 15 stycznia).

Odpowiadając na najczęściej zadawane pytanie informujemy, że pierwszym etapem, który umożliwia zapisanie się na szczepienie, jest otrzymanie elektronicznego skierowania. Takie skierowania w większości wystawiane są automatycznie przez system P1.

Dzięki temu, że mamy określone grupy do szczepień, wiemy kto, w którym momencie powinien to skierowanie otrzymać i posiadając numer PESEL osób, które są szczepione, możemy wystawić skierowanie. Jest ono jest widoczne w internetowym koncie pacjenta oraz w systemie gabinet.gov.pl, który obsługuje przychodnia.

Należy również dodać, że 15 stycznia zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia do szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia, który będzie opublikowany na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.

Zgodnie z przekazanymi informacjami ze strony rządowej, na pierwsze szczepienie tygodniowo każdy punkt szczepień będzie mógł dostać 30 szczepionek.

Z uwagi na otrzymywane informacje o organizacji szczepień podkreślamy, że podstawowym warunkiem sprawnego prowadzenia szczepień są terminowe, zgodne z zapotrzebowaniem dostawy szczepionek, które są jednak od nas niezależne i zakładane przez przychodnię terminy mogą ulegać zmianie. Jednak postaramy się dostosowywać się do sytuacji i pozostawać w stałym kontakcie z wszystkimi osobami zainteresowanymi szczepieniami. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony internetowej: www.medico.tychy.pl i naszego Facebooka.