Punkt szczepień

Rejestracja na szczepienia przeciw COVID – 19

Informujemy, że prowadzimy wstępną rejestrację zgłoszeń osób chętnych do szczepienia przeciw COVID – 19. Po 15 stycznia 2021 r., kiedy rozpocznie się rejestracja pacjentów na konkretne terminy, zadzwonimy do Państwa i ustalimy dogodny dla Państwa termin szczepienia. Przychodnia NZOZ MEDICO Praktyka Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów w Tychach przy ul. Narcyzów 24 będzie realizować szczepienia nie tylko dla swoich pacjentów, ale wszystkich osób zainteresowanych.

Szczepienia, realizowane etapami, zgodnie z obecnie przekazywanymi informacjami Ministerstwa Zdrowia, rozpoczną się po zakończeniu szczepień personelu ochrony zdrowia, czyli jak szacujemy, pod koniec stycznia 2021 r. lub na początku lutego br. Rejestracja pacjentów na konkretne terminy szczepień wskazywana jest obecnie od 15 stycznia. O wszelkich zmianach w tym zakresie, sygnalizowanych i ustalanych przez Ministerstwo Zdrowia, będziemy informować na bieżąco.

Pacjenci będący pod opieką NZOZ MEDICO, zadeklarowani w naszej Przychodni, mogą się rejestrować telefonicznie lub mailowo, bez potrzeby wysyłania lub dostarczania jakiegokolwiek formularza. Pozostałe osoby, które nie są zadeklarowane w naszej przychodni, prosimy o rejestrowanie się na wstępną listę z wykorzystaniem załączonego formularza zgłoszenia, który można wysłać do nas drogą mailową lub dostarczyć bezpośrednio do przychodni. Można też wypełnić taki formularz u nas na miejscu w przychodni.

Adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacja szczepień w naszej przychodni

Wszystkie osoby przed szczepieniem będą identyfikowane przez okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Szczepienie rozpoczyna się od wizyty u lekarza, który zdecyduje, czy można wykonać w danym dniu szczepienie przeciw COVID-19.

W związku z tym w dniu szczepienia, przed przyjściem do przychodni, każda osoba chcąca się zaszczepić musi wypełnić ankietę oceny zdrowia – załączoną pod niniejszą informacją - plik z nazwą „Kwestionariusz wstępnego wywiadu”. Odpowiedzi będą wykorzystane przez lekarza w czasie kwalifikacji do szczepienia. Wypełnioną ankietę należy koniecznie zabrać ze sobą na szczepienie. Celem ułatwienia wypełnienia wspomnianego wyżej kwestionariusza wstępnego wywiadu zamieściliśmy również objaśnienia poszczególnych punktów.

W przypadku dalszych wątpliwości, jak wypełnić „Kwestionariusz wstępnego wywiadu”, po przeczytaniu objaśnień, należy umówić się na rozmowę telefoniczną z personelem w przychodni, zajmującym się szczepieniami, pod numerem telefonu: 574 777 927.

Zgodnie z informacjami obowiązującymi na dzień dzisiejszy, pierwszą grupą, którą będziemy szczepić będą osoby powyżej 60 roku życia, służby mundurowe, pensjonariusze zakładów opieki oraz pracownicy edukacji. W wypadku osób ze służb mundurowych, w dniu szczepienia,  będziemy oczekiwali potwierdzenia ich statusu legitymacją służbową. W wypadku nauczycieli, w dniu szczepienia, będziemy oczekiwali potwierdzenia zatrudnienia w placówce oświatowej (zaświadczenie z miejsca pracy). Kolejną grupą będą osoby poniżej 60 roku życia z chorobami przewlekłymi. W ostatnim etapie będziemy szczepić wszystkich pozostałych chętnych.

Zastrzegamy, że powyższe informacje podaliśmy na podstawie informacji obowiązujących w dniu dzisiejszym.

Z uwagi na otrzymywane informacje o organizacji szczepień podkreślamy, że podstawowym warunkiem sprawnego prowadzenia szczepień są terminowe, zgodne z zapotrzebowaniem dostawy szczepionek, które są jednak od nas niezależne i zakładane przez przychodnię terminy mogą ulegać zmianie. Jednak postaramy się dostosowywać się do sytuacji i pozostawać w stałym kontakcie z wszystkimi osobami zainteresowanymi szczepieniami. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony internetowej: www.medico.tychy.pl i naszego Facebooka.

W wypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z przychodnią: 574 777 927, 32 219 83 00, 509 223 206, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat składu szczepionki można znaleźć w Ulotce dla pacjenta, załączonej poniżej. Ulotkę udostępnia też personel realizujący szczepienia.

Materiały i formularze do pobrania

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem

Objaśnienia do kwestionariusza wstępnego wywiadu przed szczepieniem

Ulotka informacyjna dla pacjenta

Formularz zgłoszenia dla osób, które nie są zadeklarowane w NZOZ MEDICO - pdf

Formularz zgłoszenia dla osób, które nie są zadeklarowane w NZOZ MEDICO - wersja edytowalna