FAQ

Jak mierzyć ciśnienie tętnicze?

Aby dokonać prawidłowego pomiaru należy przestrzegać następujących zasad:

  • Prawidłowa postawa ciała. Podczas pomiaru należy usiąść z prostymi i podpartymi plecami, stopy płasko położyć na podłodze, nogi nie powinny się krzyżować. Ramię należy oprzeć na płaskiej powierzchni (np. na stole). Założony mankiet na ramieniu bądź ciśnieniomierz umieszczony na nadgarstku powinny być ustawione na wysokości serca.
  • Zachowanie spokoju. Gdy przyjmiemy prawidłową pozycję do siedzenia, warto odczekać 5 minut w spokoju (bez poruszania się i mówienia), zanim wykonamy pierwszy pomiar.
  • Przerwa od używek. Przed przystąpieniem do pomiaru należy zrobić co najmniej 30-minutową przerwę od spożywania napojów z kofeiną i palenia tytoniu.
  • Opróżnienie pęcherza. Pełny pęcherz może nieco zafałszować wynik pomiaru.
  • Ponowne wykonanie pomiaru. Pomimo starań, nie zawsze pomiar przebiega prawidłowo, dlatego najlepiej wykonać go 2- lub 3-krotnie. Między pomiarami zachowujemy 2-3 minuty przerwy.
  • Inne. Na pół do jednej godziny przed pomiarem nie należy podejmować się wysiłku fizycznego, spożywać posiłków i przyjmować leków.

Czy przy przychodni znajduje się parking?

W bezpośrednim sąsiedztwie przychodni znajduje się parking z dużą dostępnością miejsc.

Jak przygotować się do konsultacji lekarskiej?

Przyjdź do przychodni kilka minut przed planowaną godziną wizyty – wszystkie wizyty umawiane są u nas na określoną godzinę. Ważne, aby zabrać ze sobą dokumentu tożsamości. Jeśli posiadasz jakąkolwiek dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia w innej placówce medycznej np. zdjęcia RTG, badania obrazowe na płytkach CD, wyniki badań laboratoryjnych – zabierz je ze sobą celem udostępnienia lekarzowi. 7Ułatwi to pracę lekarza w zakresie diagnostyki, który będzie mógł zapoznać się z historią choroby. Prosimy, daj nam znać w sytuacji, gdy rozmyśliłeś się i odwołaj wizytę.