Rehabilitacja lecznicza

Rejestracja pod numerem telefonu: 574 777 927. Gabinet prowadzi mgr Ewelina Dominik, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która specjalizuje się w terapii pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi oraz chorobami układu krążenia.

W zakresie fizykoterapii proponujemy elektroterapię (prądy diadynamiczne, interferencyjne, Tens, Trauberta, Kotza, galwanizację, elektrostymulację), jonoforezę, ultradźwięki, światłolecznictwo, laser i masaż. Uruchomiliśmy salę ćwiczeń i ofertę poszerzyliśmy o kinezyterapię, czyli leczenie ruchem, która stosowana jest najczęściej w rehabilitacji schorzeń narządu ruchu ale coraz szersze zastosowanie znajduje w leczeniu innych narządów. 

Cennik

Można skorzystać ze specjalnych pakietów specjalistycznych: pakiet rehabilitacji geriatrycznej, neurologicznej, ortopedycznej i kardiologicznej oraz z pakietów promocyjnych.

https://www.facebook.com/medico.tychy/

Chorujemy i umieramy na choroby sercowo-naczyniowe znacznie częściej niż inni mieszkańcy Unii Europejskiej. Winę za ten stan rzeczy ponosi nieskuteczna profilaktyka pierwotna i wtórna tych chorób oraz zła jakość powietrza - mówili eksperci podczas ubiegłorocznej sesji "Kardiologia - system i medycyna" na IV Kongresie Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Na temat chorób układu krążenia rozmawiamy z dr n. med. Bożeną Białkowską, specjalistą kardiologiem, przyjmującym również pacjentów w naszej przychodni.

Co jest najczęstszą przyczyną chorób układu krążenia? Czy za obecny stan rzeczy odpowiada przede wszystkim źle prowadzona, nieskuteczna prewencja pierwotna i wtórna?

Choroby układu krążenia (CVD), mimo znacznego postępu w diagnostyce i leczeniu jaki ma miejsce w ostatnich dekadach, nadal stanowią jedną z głównych przyczyn chorobowości i śmiertelności w populacjach krajów wysoko rozwiniętych i rozwijających się, w tym również w naszym kraju. Główną przyczyną CVD jest miażdżyca tętnic. Do rozwoju miażdżycy prowadzi szereg tzw. czynników ryzyka, z których najistotniejsze to: zbyt wysokie stężenie tzw. „złego” cholesterolu LDL (LDL-C), otyłość, wysokie ciśnienie tętnicze, cukrzyca i stan przedcukrzycowy oraz palenie papierosów.

Uruchomiono specjalny numer telefonu: 574 777 927, pod którym w godzinach od 9:00 do 18:00 można umawiać się na zabiegi.

Z przyjemnością informujemy również, że do grona osób przyjmujących w naszej przychodni dołączył certyfikowany fizjoterapeuta Michalina Cimoch, która zajmuje się m.in. terapią pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi oraz chorobami układu krążenia. Szczególnie interesuje się neurorehabilitacją oraz diagnostyką i korekcją wad postawy.

- Uważam, że fizjoterapia stanowi nierozerwalny element procesu terapeutycznego, a współdziałając z innymi metodami decyduje o jego efektach. Do terapii staram się podchodzić kompleksowo, tak aby dobrać najefektywniejsze metody terapeutyczne – mówi Pani Michalina.

Oprócz podstawowego zakresu usług takich jak elektroterapia  (prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, prądy: Tens, Trauberta, Kotza, galwanizacja, elektrostymulacja), jonoforezy, ultradźwięków, lasera i masażu proponujemy terapię manualną i ćwiczenia indywidualne.

Proponujemy też specjalnie przygotowane pakiety specjalistyczne: