Aktualności

Ćwiczenia w podwieszeniu w naszym gabinecie rehabilitacji

W gabinecie rehabilitacji leczniczej oferujemy ćwiczenia czynne w odciążeniu, które prowadzi fizjoterapeuta Pani Katarzyna Bożek.

Ćwiczenia w podwieszeniu to alternatywa dla klasycznych ćwiczeń, w trakcie której, całe ciało lub trenowana jego część znajduje się na specjalnych podwieszkach mających za zadanie odciążyć określony odcinek lub nadać kierunek ruchu i ułatwić lub utrudnić jego prowadzenie.

Cena 1 wizyty to 30 zł.

Rejestracja pod numerem telefonu: 533 777 049.

Ten rodzaj ćwiczeń zaleca się pacjentom po długotrwałym unieruchomieniu, przy niedowładach, porażeniach, zanikach mięśniowych i w stanach znacznego osłabienia siły mięśniowej, przy zmianach zwyrodnieniowych stawów i ograniczonej ruchomości, przy niepełnym zroście kostnym i po złamaniach.

System bloczków, linek i taśm ułatwia samodzielne ćwiczenie i realnie pomaga zwiększyć ruchomość stawu lub wytrzymałość mięśni. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń w odciążeniu zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeuty pacjent optymalizuje ich skuteczność, co wpływa na lepszy przebieg rehabilitacji i szybszy powrót do sprawności fizycznej.

Ćwiczenia w odciążeniu: przeciwdziałają zanikom mięśni, zapobiegają przykurczom w stawach, służą przyrostowi siły i zwiększeniu zakresu ruchu, poprawie koordynacji nerwowo-mięśniowej oraz zmniejszeniu bólu.